WRÓĆ DO SZKOŁY BEZ STRESU – WARSZTATY

Okiełznaj stres i stwórz najlepszą wersję Siebie z Nami!

Z pamiętnika warsztatów…????

Czym jest stres? To  było jedne z najważniejszych pytań na ostatnich warsztatach – i jak się okazało, wcale nie takie łatwe. Uczestnicy warsztatów młodszej grupy wiekowej w odpowiedzi skupili się głównie na reakcjach w organizmie, na tym jak się wtedy czują. Jako najczęstsze objawy wskazali: bóle głowy, bóle brzucha, potliwość, napięcie organizmu, uczucie „związania w supeł” żołądka, drżenie, trzęsienie rąk. A z perspektywy uczuć? Zdecydowanie dominował smutek.

A jeśli chodzi o przyczyny, przez które się stresują? Poza szkołą i związanymi z nią wszelkimi testami i kartkówkami, wskazane zostały także kłótnie w domu i z rówieśnikami, nieumiejętność wykonania jakiejś czynności, obowiązki oraz nieuzasadnione zarzucanie winy.

A od naukowej strony – prowadzący warsztaty podzielili się trochę „trudniejszą” wiedzą na temat hormonów stresu, czyli działania adrenaliny i kortyzolu. Dzięki autorskim kartom ABC Inteligencji Emocjonalnej uczestnicy warsztatów mogli razem z prowadzącymi prześledzić ich drogę i działanie w mózgu i dla organizmu.

Oczywiście nie skupialiśmy się tylko na złych rzeczach! Próbowaliśmy podejść do stresu z innej strony i okazało się, że często towarzyszy nam też przy wyzwaniach w pozytywnym sensie, albo w oczekiwaniu na jakieś konkretne wydarzenie, gdy stres miesza się z niecierpliwością. Stres jest także często motywacją do działania, do osiągnięcia rzeczy, które wydają się z punktu widzenia jednostki nieosiągalne. Wtedy pokonanie stresu, opanowanie go jest drogą do sukcesu.

Na ostatnim warsztatowym spotkaniu grupy wiekowej 11-14 r.ż. planujemy przeprowadzić zajęcia praktyczne – prowadzący przedstawią sposoby na radzenie sobie ze stresem. Uczestnicy będą mogli krok po kroku nauczyć się odpowiednich ćwiczeń oddechowych, postaw ciała, a także dowiedzą się na czym polegają i jak wyglądają ćwiczenia medytacyjne. Mamy w planach także kilka zabaw rozwijających kreatywność. ✨✨✨

Dla grupy 11-14 r.ż. to będzie już ostatnia okazja na uczestniczenie w warsztatach, a zapewniamy – naprawdę warto!

Data: 24.08.21 r.

https://app.evenea.pl/event/873447-1/

Grupa 15+

Daty: 19.08.21 r oraz 25.08.21 r.

https://app.evenea.pl/event/873447-2/

Portret Stresu
Agnieszka Zalewska i Małgorzata Gola-Chmielewska

Uczestnicy Warsztatów
Uczestnicy Warsztatów
Uczestnicy Warsztatów
Małgorzata Gola Chmielewska i uczestnicy warsztatów

Współrealizacja:

Szczecin Floating Garden

Instytut Inteligencji Emocjonalnej

Sanprobi

Fundacja Ludzkie Sprawy

Zapraszamy do śledzenia informacji!