O nas

KILKA SŁÓW O FUNDACJI

PFPU – czyli Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom powołana w 2014 roku przez Agnieszkę Zalewską, działająca na rzecz wprowadzania zmian nawyków bytowych wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych oraz edukacji z zakresu profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom. Fundacja posiada doświadczenie w organizacji, przeprowadzaniu i promocji wydarzeń mających na celu uświadamianie społeczeństwa i rozwoju pasji sportowych jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. 

PREZES FUNDACJI – AGNIESZKA ZALEWSKA

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej na Wydziale Resocjalizacja i Socjoterapia, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego wydziału IKF trener pływania, reprezentantka Polski w Pływaniu w latach 1993-1998 brązową medalistkę mistrzostw Europy wpływaniu na dystansie 200m i 400m, wielokrotną Mistrzyni Polski i rekordzistkę Polski, Technik Farmacji. Dysponująca doświadczeniem z zakresu: pracy z osobami uzależnionymi, prowadzenia zajęć z dziećmi, młodzieżą i studentami, konsultacji indywidualnych, pogadanek edukacyjnych z rodzicami, dziećmi i nauczycielami, a także marketingu, prowadzenia zespołu.


CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Mający na celu zrzeszenie młodzieży, młodych dorosłych jak i dorosłych pasjonatów muzyki i zaszczepienie im idei alternatywnych form spędzania czasu wolnych od używek i alkoholu.

Zaszczepiamy w młodych i starszych chęć rozwijania samych siebie i swoich pasji. Proponujemy, jak inaczej i pełniej można gospodarować swoim czasem. Uczymy, jak być szczęśliwym i wolnym od środków pobudzającym.

Na swoim koncie mamy wiele wydarzeń, kampanii społecznych, marketingowych, liczne wystąpienia oraz spoty edukacyjne realizowane w porozumieniu z naszymi partnerami, WOPR oraz Miastem Szczecin.

PROJEKT PUDŁO

Muzycy z legendarnego zespołu The Analogs z ponad 20 letnią historią, wyruszyli w trasę po zakładach karnych w Polsce, ośrodkach wychowawczych, świetlicach środowiskowych, zakładach psychiatrycznych a także w szkołach w dzielnicach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Przearanżowali swoje piosenki tak, aby móc zagrać je wszędzie na gitarach akustycznych, a tym samym aby móc dotrzeć z nimi do tych wszystkich, którzy nie mogą z różnych względów być ze swoimi bliskimi.

Projekt ma ogromne znaczenie terapeutyczne, jest tak zwanym narzędziem „prawdziwej historii”, która pokazuje możliwości przemiany realizacji życia poprzez pasję. Członkowie zespołu The Analogs, mimo burzliwej przeszłości żyją z pasji, a podczas koncertów opowiadają o swojej drodze i możliwości zmian w życiu. Pomagają w walce z wykluczeniem, samotnością i nieprzystosowaniem.

BULWARY – MIEJSCEM SPOTKAŃ POZYTYWNYCH OSOBOWOŚCI

Tradycją się stało, że co roku PFPU w okresie letnim na Bulwarach Szczecińskich realizuje kampanię z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom. Oferujemy beneficjentom szeroki wachlarz bezpłatnych wydarzeń i zajęć sportowych, stanowiących alternatywną formę spędzania wolnego czasu pod nazwą „Przejdź na jasną stronę mocy”. Dzieci, młodzież oraz dorośli mogą spróbować swoich sił na zajęciach z samoobrony, jogi, hula hop, gimnastyki słowiańskiej, boksu tajskiego, tai chi, frisbee czy różnorodnych kursach tańca, a także usłyszeć o licznych zaletach płynących ze zdrowego trybu życia oraz mindfullness.

PROJEKT FEEL-IT

Celem projektu jest profilaktyka uzależnień wśród młodzieży w wieku 13-17 lat w ujęciu holistycznym, a więc uwzględniającym całokształt potrzeb młodego człowieka, sposób jego funkcjonowania (w sferach poznawczej, społecznej i emocjonalnej), zadania rozwojowe, które przed nim stoją, a także rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych przez młodych ludzi aby wzmacniać ich empowerment i przeciwdziałać zachowaniom destrukcyjnym. Poprzez cykl warsztatów wspierających kompetencje psychologiczne młodych ludzi, w tym umiejętności radzenia sobie z emocjami, czy kształtowania satysfakcjonujących relacji społecznych. Dzięki projektowi młodzi ludzie będą prowadzili refleksję i konstruowali wiedzę o sobie i świecie, którą następnie będą mogli zastosować w praktyce, w ramach aktywizujących zadań, ćwiczeń i treningu.