Projekt Pudło

Czym jest Projekt Pudło? Czy jest to program tylko i wyłącznie skierowany do osób wykluczonych? Co wnoszą w Naszą codzienność postacie takie jak Paweł Czekała, Kamil Rosiak oraz ich Projekt Pudło? 

Zapewne często postrzegani jako dorosłe dzieciaki skaczące na scenie z gitarami, wytatuowani, niegrzeczni chłopcy, odbierani przez większą część społeczeństwa jak chuligani, niedostosowani punk rockowcy.   

Kim są naprawdę, gdy zdejmiemy woal ocen, stereotypów, wzorców, przyzwyczajeń. Czy przypadkiem nie odkryjemy dwóch dorosłych mężczyzn, empatycznych z wysokim poziomem inteligencji emocjonalnej,  przepełnionych pasją grania, tworzenia. Dwóch wzorów do naśladowania, autorytetów tak innych od wszystkich i wszystkiego. Dwóch mężczyzn pokazujących Zagubionym w rzeczywistości, codzienności na krętej ścieżce życia,  jak żyć jakimi drogami iść, żeby czuć się spełnionym, szczęśliwym. Paweł i Kamil potrafili zmienić swoje życie i żyć tak jak czują, a nie jak mówią inni? Może swoimi działaniami stają się społecznym sumieniem, namiastką superbohaterstwa, czymś tak niespotykanym w dzisiejszej społeczności zaślepionej biegiem naprzód, nie zauważającej cierpienia innych. Społeczności zajętej własnym konsumowaniem, i skupionej wyłącznie na egocentrycznym podejściu do życia, społeczności zapominającej o uczuciach, o  bliskich,o drobnych radościach dnia codziennego. Dwóch mężczyzn z ideami w sercach, dwóch mężczyzn kierujących się współczuciem, chęcią pomocy osobom w potrzebie. Dwóch mężczyzn niosących przekaz, że używki są do dupy i są mocno przereklamowane. Mówiących prawdę że medialnie pakowane w nas używki jak alkohol, narkotyki, dopalacze kradną życie i marzenia. Dwóch mężczyzn śpiewających dla osób, w których sercach gaśnie płomyk nadziei, dwóch mężczyzn, którzy podróżują do miejsc gdzie przebywają ludzie zapomnieni przez Świat, odizolowani, cierpiący katusze odrzucenia, braku miłości, przerażeni jutrem, bojący się świata i tego że może ich skrzywdzić. To właśnie Paweł Czekała i Kamil Rosiak uczą swoimi postawami, co to jest współczucie, wybaczenie, pomoc, sumienie, zrozumienie, odkupienie, wsparcie iście idealistyczne wartości niosą w Świat Nasi punkrockowy. Ile osób może się pochwalić tak szczytnymi ideami w życiu i sercu??  Nasi Bad Boys w swoim życiu nie kierują się żądzą ego, konsumpcji, medialnych wykładni bycia za wszelką cenę cool, nie są na pokaz, nie budują wokół siebie chorych ideologii, seksizmu, alkoholizmu i debilizmu ludzkiego, są prawdziwi. Patrząc na nich ma się wrażenie, że widzi się żywych wśród pląsającego grona oderwanych od rzeczywistości ludzkich zombie. Pielęgnują swoje pasje związane z muzyką i sportem czy to nadaje sens ich życiu?  Opowiadają o tym, aby ktoś inny uznał, że warto w siebie wierzyć i robić co się kocha?  Pokazują swoją postawą, że zmiany są fajne, że bycie innym jest cool, że w dobie upadku człowieczeństwa i ludzkich wartości można inaczej. Z ich przekazu podczas koncertów akustycznych płynie więcej uczuć wyższych, niż z większości miłujących się ludzi tzw. przykładnych obywateli. Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom z dumą obejmuje Patronatem “Projekt Pudło”.