O nas

Jesteśmy ludźmi, którzy zaobserwowali, że dzisiejszy świat i ludzie zmierzają w dziwną stronę. Odsuwamy od siebie swoje uczucia przez co nasze emocje zaczynają chorować. Zbyt duży nacisk ze strony mediów, społeczeństwa, narzuconych standardów życia wzbudzają w nas pożądanie sukcesu materialnego, który ma być według wszystkich największym szczęściem. Jeżeli nie dajemy rady osiągać celów wyznaczanych nam w ogólnych ramach zaczynamy odczuwać strach, lęk ,że nie będziemy należeć do ogółu, który wyznaje te założenia. Wówczas przestajemy żyć zgodnie ze swoimi potrzebami i uczuciami zaczynamy gonitwę za konsumpcją dążeniu do władzy, byciem pięknym, modnym, przebojowym zawsze nawet wtedy gdy to nie leży w naszej naturze. 


Często nie dajemy rady sprostać wszystkim tym wymogom wtedy pojawiają się w nas uczucia lęku, poczucia bycia gorszym, zapominamy o własnym ja, zaczynamy odgrywać role które ułożyli dla nas inni . Takim działaniem doprowadzamy do choroby naszych emocji i uczuć. Aby poradzić sobie z emocjami, o których zapominamy, że w ogóle je mamy sięgamy do znanych nam stabilizatorów emocjonalnych takich jak używki, alkohol, narkotyki, sex, hazard czy choćby gry komputerowe. Czy tym stabilizujemy nasze emocje, czy to wystarczy? Czy tylko zakopujemy nasze emocje głębiej, tłumimy je cały czas, nie dajemy ujrzeć światła dziennego. A wtedy, pewnego dnia nie potrafimy już nazwać naszych emocji, naszymi emocjami stają się używki. Świat, telewizja, stereotypy przyjęte przez większość ludzi, religie , które narzucają postawy, zasady według których mamy żyć. Niestety dzieci też są poddawane tym procesom, w pewnym momencie dzieci i młodzież sięgają do znanych stabilizatorów emocjonalnych często przejmując zachowania dorosłych - sięgają po używki. Polska Fundacja Przeciwdziałanie Uzależnieniom chce wskazać inna drogę dla emocji. Przez sport, muzykę, sztukę, plastykę możemy wyrażać swoje emocje odkrywać kim jesteśmy i uczyć się. Żyć według potrzeb, szukać własnego ja, a nie wzorować się na osobach, które ciągną nas w ciemną stronę. 


Przez sport możemy pomóc sobie w obniżeniu stresu, którego jest tak dużo w dzisiejszych czasach , dać upust ciągłemu nakręcaniu się w pogoni za adrenaliną, podniesienia samooceny, samodyscypliny, budować wiarę siebie i własne możliwości. Sport umożliwia pozbycie się złych emocji, poprzez wysiłek fizyczny możemy poradzić sobie ze złością, strachem czy złym samopoczuciem. Przez muzykę, tworzenie, przelewamy wszystkie uczucia, które nas otaczają, takie jak radość, szczęście, smutek, gniew, wzburzenie, złość, niechęć... Muzyka potrafi nas wyciszyć lub napędzić, dać wiarę w lepsze jutro. Przez plastykę możemy przelać własne emocji we własne małe dzieła co pozwala na odkrycie co czujemy, jakie emocje nami kierują. Pozwalają na mała analizę własnego wewnętrznego ja, na zrozumienie siebie i własnych uczuć . Aby zainteresować dzieci i młodzież takimi stabilizatorami emocji i nauczyć je wyrażać uczucia chcemy wprowadzać je w świat sportu, sztuki i muzyki używając narzędzi, które są uznawane wśród młodzieży za modne i cooll w dzisiejszej popkulturze młodzieżowej miedzy innymi sport sztuki walki, sporty ekstremalne deskorolka, siatkówka koszykówka itp. 


Chcemy pokazać im gdzie mogą nauczyć się tych sportów, umożliwić im dostęp do wybranych przez nich zajęć, zapoznać ich z ludźmi, którzy sami czynnie lub rekreacyjnie uprawiają dane dyscypliny. Chcemy pokazać im, że sport jest fajną zabawą i idealną formą spędzania wolnego czasu i dużo bardziej pasjonującą niż komputer i używki. Sztuka, plastyka, przybliżenie dzieciakom kultury ulicy - graffiti. Muzyka hip-hop, która najczęściej pokazuje i mówi o prawdziwych uczuciach i emocjach, nauka dzieci gry na instrumentach i skreczowania. Nie chcemy zawężać naszego pola działania do tylko wyżej wymienionych chcemy działać również na innych polach zajęcia z malowania na płótnie natury co zbliży dzieci do kojącego kontaktu z nią taniec. Chcemy trafić do wszystkich dzieci i do młodzieży ze szkół prywatnych, państwowych, a także do dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych, świetlic środowiskowych czy ośrodków wychowawczych. Jesteśmy otwarci, nie zamykamy się na tylko te cele, które sobie wyznaczyliśmy. Czekamy na Wasze propozycje.Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom powstała by pomagać. Jej członkowie to osoby które cechują się dużą wiedzą oraz autorytetem w dziedzinach, w których chcemy działać. W naszych szeregach znaleźli się miedzy innymi Przemysław Stańczyk. http://pl.wikipedia.org/wiki/Przemysław_Stańczyk 


Przemek jest osobą, która większość dotychczasowego życia poświeciła wspaniałej pasji jaką jest pływanie. Godnie reprezentował barwy Polski na basenach całego świata. Absolwent Instytutu Kultury Fizycznej w Szczecinie. W obecnej chwili jest trenerem zawodników w miejskim klubie sportowym i członkiem zarządu Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom . Jako osoba współtworząca Fundację chce przekazywać pasję do sportu dzieciom i młodzieży. Swoja osobą i autorytetem chce przekazać dzieciom i młodzieży drogę do sukcesu, uświadomić im, że sukces jest często opłacony ciężką, żmudną pracą, która może zostać uhonorowana wielkimi osiągnięciami sportowymi i zawodowymi. Jeżeli istnieje osoba, która wie o sporcie wszystko o jego zaletach, profitach i priorytetach to jest nią Przemek. W dziedzinie sportu jest niepodważalnym autorytetem i fachowcem, swoja wiedzą i doświadczeniem wspiera działania Fundacji w dziedzinie rozpowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży . Przemek mimo, że zakończył karierę pływacką cały czas uwielbia zabawę w sport, jeździ na snowboardzie, obcuje z naturą podczas częstych treningów biegowych. Jego pasja sportowa cały czas rozwija się w wielu innych dyscyplinach. 
Przemysław Stańczyk startował na igrzyskach olimpijskich w 2004 na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, gdzie zajął 9. miejsce. W 2006 zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy na krótkim basenie na swoim koronnym dystansie 400 m stylem dowolnym. Na Mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni w Wiedniu, mistrzostwach świata w Montrealu, oraz mistrzostwach Europy w Budapeszcie zajmował 4. miejsca. Na Mistrzostwach Europy w Eindhoven w 2008r zajął 5. miejsce na 800m stylem dowolnym. Na Mistrzostwach Świata w Melbourne w 2007 zdobył złoty medal na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Uzyskując czas 7:47,91 poprawił o blisko 3 sekundy własny rekord Polski. Kolejna osobą, która obok Przemka będzie wspomagać działania Fundacji jest Agnieszka Zalewska. Agnieszka również była sportowcem. Agnieszka jako pływaczka zdobyła dwa brązowe medale na mistrzostwach Europy Juniorów, osiągnęła wiele sukcesów pływackich w Polsce. Absolwentka Instytutu Kultury Fizycznej, oraz słuchaczka studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Humanistycznej na kierunku resocjalizacja i socjoterapia. Agnieszka swoimi działaniami będzie wspomagać Przemka w rozpowszechnianiu kultury sportu wśród dzieci i młodzieży oraz będzie wspomagać działania w profilaktyce uzależnień wśród młodzieży.


Eryk Dembiński urodził się w Szczecinie 26 listopada 1977 roku. Od wielu lat zajmuje  stanowiska menadżerskie w największych światowych koncernach, zna trzy języki obce i odbył wiele kursów i szkoleń psychologicznych związanych z pracą z ludźmi. Student pedagogiki i resocjalizacji. Jest wielkim miłośnikiem żeglarstwa, nurkowania, windsurfingu, jazdy na nartach  i jazdy konnej, a także zaklinaczem psów. Jako młody chłopak spędzał bardzo dużo czasu z psami i końmi, uwielbiał wakacje u swojej rodziny na wsi pod Brodnicą, gdzie często jeździł. Już wtedy uświadomił sobie, że praca z psami to jego wielkie marzenie. W roku 1996 jego ojciec Jerzy przyprowadził ze schroniska do domu owczarka niemieckiego i poprosił o zajęcie się jego szkoleniem. Eryk zwrócił się więc z pytaniem do emerytowanego Instruktora i Przewodnika Psów Służbowych, człowieka z wieloma osiągnięciami na polu tresury psów, który swoje życie poświęcił pracy w Wojsku Ochrony Pogranicza, obecnie Straży Granicznej. Jego determinacja i upór przekonały osobę Szczepana i ten zaczął dzielić się z nim tajnikami pracy z psami, zasadami jakie w niej obowiązują. Zafascynowany wiedzą i zainspirowany postacią Szczepana, Eryk zaczął szkolić swojego psa. Szkolenie i wspólna praca z mentorem trwały 4 lata, były to częste spotkania i rozmowy poświęcone sposobom zaklinania psów.

Informujemy, że w serwisie stosowane są pliki cookies. x